Pokládka parket

Pokládka dřevěných podlah a parket patří mezi naše služby v oblasti podlahářských prací.

Po provedení renovace parket získá vaše starší parketová nebo dřevěná podlaha znovu na své původní kráse. Při renovování parket používáme pouze kvalitní brusky na parkety, ekologické vodou ředitelné laky, laky olejovo-syntetické a oleje na parkety.

Objednávky a informace o renovování parketových a prkenných podlah získáte
na telefonní lince 606 28 28 60 nebo pomocí objednávkového formuláře.

Tip

Vaše stávající a nevyhovující parketové podlahy je možno rozebrat a znovu položit. Takto položená parketová podlaha vypadá skvěle pro svoje stáří a nezaměnitelnou patinu. Informace o cenách naleznete v ceníku renovace a broušení parket.

Pokládka parket - nové parketové podlahy

Při výběru vašich nových parket nabízíme široký sortiment materiálů (Dub i exotické dřeviny)

Dřevěné (dubové) parkety jsou svým vzhledem tříděny do 4. základních typů.

Klasik Styl Spektrum Tundra
Dřevěné parkety - dubové - Klasik Dřevěné parkety - dubové - Styl Dřevěné parkety - dubové - Spektrum Dřevěné parkety - dubové - Tundra
Vzhled je dán přirozeným růstem, bez velkých a nápadných barevných odstínů. Barva a struktura dřeva dávají živý a celkový obraz tohoto typu. Charakter je dán zdůrazněnými barvami, suky, živou strukturou a zajímavou cenou. Výrazné rozdíly ve struktuře, barvě dřeva a velké suky podtrhují vzhled tohoto typu.

Nové parkety lze položit do různých vzorů. Několik ukázkových vzorů pro pokládku parket je uvedeno v tabulce níže..

Pokládka parket - vzory Pokládka parket - vzory Pokládka parket - vzory
Pokládka parket - vzory Pokládka parket - vzory Pokládka parket - vzory

Vhodné povrchové úpravy parket

Pro parkety pro běžné použití v bytových prostorech používáme kvalitní ekologické vodou ředitelné laky.

Pro více zatěžované parketové podlahy je možno použít zátěžový lak nebo olejový lak na parkety. Zde je ovšem nutno počítat s delší dobou po kterou nebude možno renovovanou podlahu zatěžovat.

Pro velmi zatěžované parketové podlahy a komerční prostory doporučujeme místo laku na parkety použít olej na parkety. Výhoda tohoto řešení spočívá ve zvýšení trvanlivosti parket při zachování vynikajícího vzhledu po dlouhou dobu. Napouštění dřevěné podlahy olejem na parkety je třeba po určitém časovém období pravidelně opakovat

Kolik stojí jednotlivé práce naleznete na stránce: Ceník broušení a renovace parket.

Tipy pro vás

Údržba parket
Cca 14 dnů po provedení renovace parket, doporučujeme použítí parketové leštěnky. Leštěnku naneste v tenké vrstvě měkkým hadrem.
Podlahu doporučujeme pravidelně vysávat a v případě potřeby setřít vlhkým hadrem. Do vody je vhodné přidávat parketovou leštěnku (Parket Polish - dávkování asi 400 ml na 8 - 10 l vody). Tím se podlaha čistí a zároveň i ošetřuje.

Drátkování parket

Mezi nejstarší způsoby údržby parket patřilo drátkování parket a následné pastování parket. Ruční namáhavá práce je dnes nahrazena drátkovacími kotouči, které jsou upevněny na rotačních bruskách. Po drátkování následuje leštění parket a pastování. Doporučujeme ovšem  renovovat broušením parket  a nalakováním kvalitním lakem.

Telefon: 606 28 28 60, e-mail: vama@aa-vama.cz

Naše doporučení: Firma AB Žaluzie, dodá do vašeho bytu kvalitní vertikální žaluzie. nebo shrnovací dveře. Do rodiny dobrých řidičů vstoupíte Autoškole Praha. Když za vám při jízdě rozbije čelní sklo, opraví vám ho bleskurychle firma Autosklo Praha. A budete-li se na konci dne cítit po tom všem unaveni, relaxaci naleznete na masážích v Praze nebo přímo v salonu Masáže Praha nedaleko Jiřího z Poděbrad.

Všechna práva vyhrazena